Tetovanie a kerky pre odvážnych

Dočasné tetovanie

Každý človek chce vyzerať dobre. Niektorí z nás sa radi líčia, iní si volia šperky a sú aj takí, ktorí sa zdobia tetovaním. Trvalé tetovanie však nie je pre každého. Obyčajne ide o zásah do ľudského tela, ktorý je navždy a človek s ním bude žiť až do smrti. Existuje teda aj možnosť pre ľudí, ktorí chcú tetovanie, ale nechcú ho na celý život?

Odpoveď na túto otázku znie samozrejme áno. Dočasné tetovania dnes existujú a preferujú ich najmä ľudia, ktorí si nie sú istí tým, že chcú tetovanie na celý život. Dočasné tetovania sú také, ktorých farba a kvalita vydrží nejaký čas a potom sa tetovanie jednoducho stratí.

Najčastejším dočasným tetovaním je nepochybne tetovanie hennou. Henna je prírodné farbivo, ktoré sa jednoducho nanesie na pokožku a po istom čase jednoducho zmizne. Tetovanie hennou vydrží obyčajne okolo 14 dní pri primeranej starostlivosti a hygiene. Takéto tetovania si ľudia nosia najmä z dovoleniek pri mori.

Veľmi jednoduchou verziou dočasného tetovania sú aj rôzne obrázky, ktoré si človek na telo jednoducho otlačí. Tieto sa dnes dajú zohnať v rôznych prevedeniach a ich trvácnosť je taktiež pár dní. Aj otláčané tetovania volia ľudia najmä počas leta, keď ukazujú viac pokožky ako v chladných mesiacoch.

Tetovacie salóny dnes ponúkajú aj tetovania, o ktorých hovoria, že vydržia 3 až 5 rokov a potom jednoducho zmiznú. Takéto tetovania sa robia presne tak isto ako tetovania trvalé, rozdiel je len v použitom pigmente, ktorý sa pomaly z kože odplavuje. Od takéhoto dočasného tetovania však netreba čakať zázraky, každý človek je iný a preto sa človeku stratí tetovanie rôzne rýchlo alebo sa po istom čase zmení na machuľu.

Dočasné tetovania sú vhodné pre tých, ktorí sa nevedia rozhodnúť pre tie trvalé. Majú výhodu v tom, že človek sa ho môže pohodlne zbaviť keď chce. Ak túžite po tetovaní, ale nechcete také, ktoré bude s vami navždy, vyberte si nejaké dočasné tetovanie.

Mohlo by vás zaujímať:


Tento záznam bol zaslaný Tetovanie na chvíľu a označený , , . Záložka je tu.

Komentáre sú uzavreté.