Tetovanie a kerky pre odvážnych

Tetovanie a magnetická rezonancia

Svoje telá zdobíme dnes rôzne. Od šperkov, ktoré si jednoducho zavesíme a zložíme vždy keď chceme, cez piercing, až po trvalé tetovania. Keď sa človek rozhodne pre tetovanie, obyčajne ide o rozhodnutie na celý život. Nikto z nás nevie, čo mu budúcnosť prinesie a preto nemôžeme tušiť, čo všetko budeme musieť s tetovaním absolvovať.

Moderná doba nás posúva dopredu. Aj v medicíne sa čoraz viac stretávame s novými diagnostickými postupmi. Práve preto sa môže človeku stať, že sa vo svojom živote dostane na vyšetrenie, ktorého názov je magnetická rezonancia. Magnetická rezonancia je zobrazovacia metóda, ktorá je nebolestivá a pre organizmus nepredstavuje žiadnu záťaž. V súvislosti s týmto vyšetrením sa však objavili podozrenia, že by mohlo poškodiť ľuďom, ktorý majú tetovanie.

Tetovanie totižto obsahuje farbivá. Mnohé z týchto farbív majú v sebe malinké čiastočky kovu. No a keďže podstatou magnetickej rezonancie je použitie obrovského magnetu na zobrazenie štruktúr tela, vyskytli sa obavy, že by mohol tento magnet kovové čiastočky v tetovaní priťahovať a človeka poškodiť. Predpokladalo sa, že na koži môžu pri magnetickej rezonancií vzniknúť popáleniny. Aj keď sa logicky dá predpokladať interakcia medzi kovom vo farbive a magnetom, mnohé štúdie dokázali, že magnetická rezonancia ovplyvňuje tetovanie, ale nie do takej miery, aby človeku uškodil.

Ak teda máte tetovanie a potrebujete vyšetrenie magnetickou rezonanciou, rozhodne o tetovaní povedzte lekárovi. Ten vám bude najlepšie vedieť poradiť a upokojiť vaše prípadne starosti.

Mohlo by vás zaujímať:


Tento záznam bol zaslaný Tetovanie a riziká a označený , , . Záložka je tu.

Komentáre sú uzavreté.