Tetovanie a kerky pre odvážnych

Tetovanie henna

Dať sa tetovať je vo všeobecnosti pomerne veľkým krokom. Často krát ide o trvalé zásahy do ľudského tela, ktoré keď už raz vzniknú, len veľmi ťažko sa ich dokáže človek zbaviť. Nie každý má odvahu na trvalé tetovanie. Práve preto dnes exitujú aj možnosti, pomocou ktorých sa môže dať človek tetovať dočasne. Reč je samozrejme o tetovaniach henna.

Henna sa používala na skrášľovanie a dekoráciu tela, najmä vo východnom svete, už v dávnej minulosti. Dnes je populárna aj u nás. Henna je ker, ktorého listy sa po rozdrvení používajú ako prírodné farbivo na kožu. Obsahujú totižto obrovské množstvo pigmentov, ktoré takúto aplikáciu umožňujú. Henna sa dá použiť v rôznych farbách a preto nemusí byť tetovanie hennou jednofarebné, ale človek môže pohodne zvoliť aj nejakú farebnú variantu.

Henna sa používa teda najmä vtedy, keď si človek túži skrášliť svoje telo nejakým dielom, avšak netúži po takomto obrázku na trvalo. Trvácnosť henny sa líši najmä podľa použitého farbiva a údržby tetovania, avšak pri priemernej farbe a hygiene vydrží takéto tetovanie asi 14 dní. Henna tetovanie si môže človek vyrobiť doma svojpomocne, pretože exitujú rôzne voľne dostupné perá a farby, ktoré sa dajú kúpiť. Ak sa radšej človek zverí do rúk odborníkom, môže sa dať hennou skrášliť aj v nejakom štúdiu.

Henna je dokonalá náhrada trvalého tetovania pre tých, ktorí sa nevedia pre trvalé farby rozhodnúť. Populárna je najmä v lete, kedy ju môže človek vystaviť na obdiv. Za vyskúšanie takéhoto tetovania zaplatíte pár eur. Ak teda máte záujem, určite túto možnosť využite. V prípade, že nebudete spokojný, stačí počkať pár dní a tetovanie zmizne.

Komentáre sú uzavreté.